Projektowanie zbiorników ciśnieniowych

Realia pracy projektanta

Projektowanie zbiorników ciśnieniowych jest odpowiedzialnym zajęciem dla profesjonalistów. Zadanie będące specjalizacją naszego zespołu nie należy bowiem do łatwych. Jak wygląda praca nad projektem zbiornika ciśnieniowego lub aparatu procesowego w PVHE i jakie są największe wyzwania z nią związane?

Wiedza, doświadczenie i nieustanny rozwój

Projektowanie zbiorników ciśnieniowych i aparatów procesowych wykorzystywanych w technologiach produkcyjnych jest specjalizacją bardzo trudną, której mogą się podjąć jedynie właściwie wykwalifikowani technicy z bogatym doświadczeniem praktycznym. W PVHE dokładamy wszelkich starań ku temu, by rekrutować właśnie takich konstruktorów.
Ponadto, ciągle inwestujemy w szkolenia dodatkowe, dzięki którym podnoszą swoje kwalifikacje i nabywają umiejętności pomocnicze. Projektanci aparatów procesowych i zbiorników ciśnieniowych nie mogą sobie pozwolić na zawodowy zastój – w skrajnych jego przypadkach mogą nawet wypaść z rynku przez wzgląd na brak wiedzy dotyczącej najnowocześniejszych rozwiązań czy zmian przepisów.

Dokładność, precyzja, kreatywność i odpowiedzialność

Podczas projektowania zbiorników ciśnieniowych dokonuje się licznych, bardzo rozbudowanych obliczeń, wymagających od konstruktora dokładności i precyzji. Nawet najmniejsza pomyłka może kosztować konieczność poniesienia odpowiedzialności np. za wypadek na terenie zakładu produkcyjnego, w którym używany był sprzęt.

 

Projektowanie zbiorników ciśnieniowych

 

W trakcie planowania aparatów procesowych i zbiorników ciśnieniowych trzeba myśleć nieszablonowo – tylko w taki sposób można dopasować się do potrzeb i możliwości klientów. Kreatywność, pozwalająca na proponowanie innowacyjnych rozwiązań, nie może jednak przeważyć nad świadomością wymogów wskazanych w normach EN 13445, PED 2014/68/UE, WUDT, ASME czy AD 2000 Merkblatt.

Projektowanie zbiorników ciśnieniowych i przemysłowych aparatów procesowych to zajęcie, którym powinni trudnić się jedynie wykwalifikowani, doświadczeni i stale rozwijający się konstruktorzy. Na barkach pracujących z dokładnością i kreatywnością projektantów spoczywa bowiem wielka odpowiedzialność – w PVHE nie boimy się jej, gdyż jesteśmy pewni jakości naszej pracy.

Kontakt

V&HE DESIGN Wojciech Kurek

PV&HE DESIGN
Wojciech Kurek

NIP: 581-191-28-49
REGON:368772795

ul. Kasztanowa 29
84-230 Rumia